Prawo pracy

Kodeks pracy niezgodne z prawem wypowiedzenia

Kodeks pracy niezgodne z prawem wypowiedzenia umowy o pracę. Jest niemal pewne, że sprawa nowego kodeksu pracy – a o ile nawet nie formalnie całego kodeksu, to nowych standardowych ustaw – wróci do Sejmu z niemal 100-procentową pewnością wejścia w życie od 1 stycznia 2020 r. wróci zaraz po wyborach. Zmiany w kodeksie pracy przewidują miedzy innymi ujednolicenie czasu urlopu. Po zmianach pracownikom ma przysługiwać 26 dni wolnych od pracy.

Dodany: 2020-06-16 | Komentarze: 0


Zobacz mikropożyczka 5000 jak złożyć wniosek w związku

Zobacz mikropożyczka 5000 jak złożyć wniosek w związku z panującą epidemią koronawirusa państwo przygotowało wiązka tarczy antykryzysowej, z powodu któremu przedsiębiorcy będą mogli zyskać między innymi dodatkowe środki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia aktywności gospodarczej. Środki te da zapożyczenie 5000 złotych na rzecz mikroprzedsiębiorców. Sprawdźmy, jakie warunki trzeba spełnić, żeby ją uzyskać, a także w który sposób będzie później możliwe jej umorzenie. Pożyczka.

Dodany: 2020-05-21 | Komentarze: 0


ile wynosi świadczenie postojowe dla pracownika w Tarcza

ile wynosi świadczenie postojowe dla pracownika w Tarcza antykryzysowa przewiduje pomoc dla samozatrudnionych. Zgodnie z jej zapisami w związku z przestojem spowodowanym epidemią koronawirusa samozatrudnieni mogą opierać się świadczenie postojowe. Zapomoga ta wypłacana będzie poprzez ZUS. Czy każdy samozatrudniony otrzyma pomoc? W jakiej kwocie? Wyjaśniamy w artykule. Świadczenie postojowe dla kogo? Do tej pory w ramach bieżących kodeksów przedsiębiorcy, którzy w związku.

Dodany: 2020-05-21 | Komentarze: 0


czy kontrola z Kontrole PIP w czasie kryzysu

czy kontrola z Kontrole PIP w czasie kryzysu 2020 musi być zapowiedziana sytuacja zmienia funkcjonowanie firm, wszak wprowadza dodatkowo wiele przemian w funkcjonowaniu przepisów prawa pracy. Zapraszamy do udziału w webinarium Kontrole PIP w czasie kryzysu, podczas którego dowiedzą się Państwo w jaki sposób bezstresowo przerosnąć kontrolę PIP, ze szczególnym uwzględnieniem kontroli PIP.

Dodany: 2020-05-11 | Komentarze: 0


Płaca minimalna 2020 polska i Leasing Pracowniczy opłacalność

Płaca minimalna 2020 polska i Leasing Pracowniczy opłacalność wynajmu cudzoziemców Leasing Pracowniczy opłacalność wynajmu cudzoziemców. Leasing pracowniczy jest jeszcze częściej stosowany przez firmy szukające oszczędności. W skrócie leasing pracowniczy polega na realizowaniu przez pracownika pracy u innego pracodawcy przez okres.

Dodany: 2020-02-17 | Komentarze: 1


W dniu 1 stycznia 2019 r wchodzą w życie przepisy

W dniu 1 stycznia 2019 r. wchodzą w życie przepisy zmienionego Kodeksu Pracy, ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych dodatkowo ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. Równocześnie zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie określające sposób prowadzenia i obsługi dokumentacji pracowniczej, w szczególności akt osobowych,.

Dodany: 2020-02-11 | Komentarze: 1


symfonia kadry i płace cena PPK to nowa forma zbierania

symfonia kadry i płace cena. PPK to nowa forma zbierania na emeryturę. Mają one zagwarantować godne życie podczas jesieni życia. Zanim jednak zaczniemy użytkować z PPK pracodawcy muszą napełnić powiązanych z tym formalności. Na szkoleniu dowiedzą się Państwo kogo obejmuje PPK również jaka jest procedura tworzenia PPK. Wszyscy.

Dodany: 2020-01-30 | Komentarze: 0


do kiedy zatrudnić nauczyciela w trakcie

do kiedy zatrudnić nauczyciela w trakcie roku szkolnego w dniu 1 stycznia 2019 r. wchodzą w życie przepisy zmienionego Kodeksu Pracy, ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. Równocześnie zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie określające sposób prowadzenia i obsługi dokumentacji pracowniczej, w szczególności akt osobowych, również w postaci papierowej,.

Dodany: 2019-11-13 | Komentarze: 4